wrapper

Уже 1 грудня в Україні проведуть індексацію соціальних стандартів. Так, мінімальна зарплата зросте з 1 450 до 1 600 грн, а мінімальна пенсія - з 1 130 до 1 247 грн. В результаті темпи зростання соцстандартів цього року випередять інфляцію - ціни за підсумками року зростуть на 12%, а зарплати і пенсії - на 16%. Сайт «Сегодня.ua» з'ясував, хто і наскільки стане багатшим.

Вперше в цьому році соціальні стандарти для українців підняли 1 травня. Тоді «міні малку» збільшили з 1 378 до 1 450 грн., а мінімальну пенсію - з 1 074 до 1 130 грн. Другий етап індексації запланований на перший день зими - зарплата зросте до 1 600, а пенсія - до 1 247 грн. Така індексація дозволяє компенсувати зростання цін - мінімальна пенсія і зарплата повинні індексуватися як мінімум на рівень інфляції. Однак у цьому році, за рішенням уряду, зростання соцстандартів випередить зростання цін.

HR-експерт Олександр БІЛОУС впевнений, що зарплати у приватному секторі будуть рости незалежно від індексації.

«Бізнес працює за правилами ринку, і зарплати підвищують швидше, ніж у бюджетному секторі. У середньому вже в цьому році бізнес в окремих сферах підняв зарплати на 20%, і зростання, звичайно ж, продовжиться», - зазначає експерт.

Однак, на думку експертів, кумулятивний (накопичений за останні кілька років) рівень інфляції компенсувати не вдалося. Так, з 2014-го ціни виросли як мінімум на 80%, а соціальні стандарти - всього на 31%.

 


«Кумулятивна інфляція була достатньою високою. Вона склала за кілька років 70%. Для того щоб реальні доходи зросли, соцстандарти мали збільшитися на 70%.
Що стосується більш усередненого показника, то це рівень інфляції за станом трьох років: 2014, 2015 і 2016 . Кумулятивний рівень інфляції перевищує позначку в 90%. Для того щоб українці як мінімум не втратили свої доходи, вони повинні отримувати зарплату в 1,9 рази більше», - пояснює виконавчий директор Фонду Блейзера Олег УСТЕНКО.

Наступного року мінімальну зарплату підвищать ще раз - до 3 200 грн (на 200%), а пенсії, як йдеться у проекті бюджету на наступний рік, всього на 10,1%. При цьому варто зазначити, що і українцю, який отримує мінімальну пенсію, і українцеві з пенсією 10 тис. грн, виплати збільшать на 117 грн (10% від мінімальної пенсії).

У липні 2016 року середня зарплата в Україні досягла 5 374 грн, що в 3,7 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (1 450 грн). За словами міністра соціальної політики Андрія РЕВИ, мінімальний дохід декларують 40% працевлаштованих українців.

Традиційно найменше заробляють бібліотекарі, вчителі, медики та музейні працівники. Ставка вчителя – 2 100 грн, медика – 1 800 грн, працівника бібліотеки чи музею – 1 600 грн.

За оцінками експерта Антона КОЗЮРИ, зарплати можуть вирости на 10% (при цьому запланований рівень інфляції - 8,1%). До речі, в проекті бюджету на 2017 рік зазначено, що соціальні стандарти в наступному році «підтягнуться» на 10,1%.

«Важко прогнозувати зростання зарплат через нестабільний курс гривні. Зважаючи на це, зростання зарплат цілком може мати місце в межах 5-10%, однак воно може виявитися цілком знівельованим інфляцією», - розповідає експерт.

За матеріалами http://www.segodnya.ua


 

Последнее изменение Среда, 30 Ноябрь 2016

Коментарі

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел.: +38(066) 771-51-56.