wrapper

Виставка, присвячена 200-річчю Пантелеймона КУЛІША, відкрилася сьогодні в обласному краєзнавчому музеї. До дня народження письменника науковці зібрали експонати, які розповідають про його життя та творчість. 

Книги і фотографії, представлені в експозиції, розповідають про зв’язки Пантелеймона КУЛІША з Сумщиною, а також про його діяльність як перекладача, поета, етнографа та літературознавця.

Владислав ТЕРЕНТЬЄВ, директор Сумського обласного краєзнавчого музею: 
«Сьогодні на Сумщині нема об’єктів, артефактів, які безпосередньо належали Пантелеймону Олександровичу КУЛІШУ. І наша творча команда вирішила, що краще за все життя і творчість Пантелеймона КУЛІША, його зв’язки з рідним краєм дадуть нам уривки, цитати з його творів. А справжньою окрасою виставки є раритетні видання – це більше 40 духовних видань, - які вміщують в себе як творчу спадщину Пантелеймона КУЛІША, так і дописи дослідників його життя і творчості.»

В експозиції серед іншого представлена перша фонетична абетка живої української мови «Граматка» - малотиражне видання 1857 року. А також перше прижиттєве видання роману «Чорна рада». В одному з куточків експозиції відтворений робочий кабінет письменника.

Аліна КОНОТОП, куратор виставки: 
«Найцікавішим є видання 1908 року, яке було видано за сприяння Бориса ГРІНЧЕНКА та Олександри КУЛІШ-БІЛОЗЕРСЬКОЇ. У 1908 році збірка тритомна побачила світ, це повне видання творів Куліша.»

Микола КОРОЛЬ, відвідувач виставки: 
«В 1903 році вперше була видана Біблія на українській мові, яку він перекладав 30 років. Ціль у нього була не просто Біблію перекласти, а щоб люди вивчали українську мову, користувались нею, вчили молитви, йшли до церкви.»

Олена Гагіна, відвідувачка виставки: 
«Взагалі все цікаво. Я люблю «Чорну раду» з юності, тому мені цікава постать Куліша взагалі.»

Виставка, присвячена 200-річчю Пантелеймона Куліша, триватиме три місяці.

Відомий як перекладач Біблії та автор першого українського історичного роману «Чорна рада», Пантелеймон КУЛІШ народився 7 серпня у містечку Воронеж, нині це в Шосткинському районі Сумщини. Сьогодні в центрі Воронежу відкрили пам’ятник Кулішу.

 
Джерело: UA:СУМИ
Последнее изменение Четверг, 08 Август 2019

Коментарі

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел.: +38(066) 771-51-56.