Версия для печати

Дослідникам космічного простору з організації NASA вдалося зробити фотографію спалаху, який стався на Сонці. Він став найсильнішим за останні десять років. Але вчені заявили, що після цього на планету обрушився сильний сонячний вітер.

За словами астрофізиків, на Землі почалася масова геомагнітна буря, яка триватиме протягом декількох тижнів і може завдати серйозної шкоди як телекомунікаціям, так і іншим електричним системам по всьому світу. Можливі проблеми з авіацією, збої у навігації і неполадки у функціонуванні хронометрів. Під загрозою також робота супутників.

Подібні явища виходять з атмосферних дірок Сонця. Фахівці зазначають, що вітри стали посилюватися і можуть спровокувати масштабний сонячний шторм на Землі, який спричинить сильні руйнування.

Нагадаємо: раніше вчені спрогнозували, що сонце даватиме менше світла і тепла вже до 2050 року через події, відомі як Великий Мінімум. За оцінками дослідників-океанографів, ультрафіолетове випромінювання зменшиться на 7 відсотків більше, ніж у найнижчі моменти активних циклів.
Скорочення сонячного випромінювання призведе до витончення стратосферного озонового шару. Це вплине на динаміку нижньої атмосфери, особливо на погодні та вітрові умови.

Последнее изменение Понедельник, 12 Февраль 2018