wrapper

Нарада проходила в прокуратурі Сумщини. Її учасники – керівники правоохоронних органів, а також запрошені очільники обласної ради та адміністрації обговорили забезпечення законності та правопорядку під час виборчого процесу, а також стан протидії злочинності, у тому числі її організованим формам, повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області​.

Відкриваючи нараду, прокурор Сумської області Віталій МАТВІЙЧУК зазначив: «Кожен із присутніх зможе висловити свою прихильність до того чи іншого кандидата на пост Президента України 31 березня, ставлячи відповідну позначку в бюлетені. До цього часу правоохоронні органи повинні демонструвати політичну неупередженість. На даний час досягнуто порозуміння між всіма правоохоронними органами, більш того, прийнято рішення про створення групи, до якої будуть входити співробітники прокуратури та поліції. Ця міжвідомча група спеціалізуватиметься виключно на порушеннях виборчого законодавства».

Таку принципову позицію прокурора області підтримали всі присутні. Зокрема, начальник Головного управління Національної поліції в Сумській області Микола ЛУШПІЄНКО повідомив, що на території нашої області створені та працюють 6 виборчих округів, 999 виборчих дільниць. Орієнтовна кількість виборців – 865825 осіб. Незважаючи на таке навантаження, поліція зробить все від них залежне, аби забезпечити прозорість та демократичність виборчого процесу. Правоохоронці реагують і будуть реагувати на будь-які повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства, чітко та професійно їх документувати, тісно співпрацювати з суміжними правоохоронними органами та громадськими активістами.

Начальник УСБУ в Сумській області Владислав КОСИНСЬКИЙ наголосив, що злочинність не повинна мати політичного забарвлення. Директор ТУ ДБР, розташованого у м. Полтаві, Володимир ТИМОШКО запевнив, що всі правоохоронні органи, у тому числі й Державне бюро розслідувань, налаштовані виключно на законний процес.

Учасники наради більш детально зупинились на забезпеченні законності та правопорядку під час виборчого процесу. Працівники прокуратури зазначили: будь-які особи, що порушують закон, повинні понести передбачену законом відповідальність. І наголосили на неприпустимості безпідставного застосування «інструментів» кримінального процесу з метою тиску на будь-кого з кандидатів. Вони закликали всіх працівників правоохоронних органів виважено підходити до цього питання та не давати підґрунтя для «чорного» піару та можливостей втягування правоохоронців у політичний процес передвиборної агітації. І підкреслили: голослівні заяви у соціальних мережах не можуть бути підставою для початку досудового розслідування. Внесенню відомостей до ЄРДР повинно передувати написання заявником письмової заяви та попередження особи про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про злочин.

Щодо стану протидії злочинності учасники наради відзначили, що завдяки реалізації спільних заходів минулого року спостерігалася тенденція до зменшення загальної кількості особливо тяжких та тяжких злочинів, злочинів проти власності, зокрема, крадіжок, грабежів, розбоїв, незаконних заволодінь транспортними засобами. У той же час, враховуючи прикордонне розташування області, з метою запобігання та протидії провокаціям і дестабілізації обстановки у регіоні, подальшої уваги вимагають питання боротьби із підготовкою та вчиненням терористичних актів, контрабандою, у тому числі зброї, наркотичних засобів.

За результатами координаційної наради були визначені пріоритетні напрямки роботи правоохоронних органів, а також розроблені та затверджені шляхи вирішення запланованих спільних заходів.

Коментарі

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел.: +38(066) 771-51-56.