Warning: include_once(J_TEMPLATEDIR/includes/frame_inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/hgraf/www/www.hgraf.com.ua/templates/sj_financial/component.php on line 15

Warning: include_once(): Failed opening 'J_TEMPLATEDIR/includes/frame_inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php71/share/pear') in /sata1/home/users/hgraf/www/www.hgraf.com.ua/templates/sj_financial/component.php on line 15
Українцям пояснили, чому нас захлесне нова хвиля зростання цін
Warning: include_once(J_TEMPLATEDIR/includes/head.php): failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/hgraf/www/www.hgraf.com.ua/templates/sj_financial/component.php on line 29

Warning: include_once(): Failed opening 'J_TEMPLATEDIR/includes/head.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php71/share/pear') in /sata1/home/users/hgraf/www/www.hgraf.com.ua/templates/sj_financial/component.php on line 29
Print this page

Підвищення вартості електроенергії для підприємств України рішенням нового складу національного регулятора призведе до зростання цін на всі товари і послуги і обмежить зростання зарплат. Про це заявив екс-міністр ЖКГ 2007-2010, голова «Спілки власників житла України» Олексій КУЧЕРЕНКО.

«Що сталося: в кінці року під шумок підняли тариф на 15%. Двома кроками: з 1 січня – на 9%, з 1 квітня – на 6%. Для непобутових споживачів, тобто не для населення. Зрозуміло, що найбільше навантаження ляже на малий і середній бізнес. Для дрібних підприємств дуже серйозно виросли тарифи на електроенергію. Зрозуміло, що все це одразу ляже в собівартість продукції, в ціни на будь-яку послугу, на будь-який товар, на все, що виробляється. Я цілком допускаю, що деякі роботодавці готові були підвищувати зарплати, виходячи з реалій, але, оскільки зростання ціни електроенергії з'їсть цю частину потенційного прибутку, то відповідно це не дасть можливості підвищувати зарплати», - зазначив Кучеренко.

За його словами, відповідальність за прийняття рішення про підвищення тарифів несуть члени регулятора, призначені Петром ПОРОШЕНКОМ.

«Ось придумали вони якийсь новий «роттердам», обґрунтували його, вирішили підвищити відповідно до нього ціну на електроенергію. І під шумок два нових члена комісії, допризначені президентом, два клоуна (інакше я не можу їх назвати, бо не вірю, що свідома людина в таких умовах може стати підписантом ось цих сотень рішень, що накопичилися під час вимушеного простою) підмахнули ці рішення одним голосуванням, як зазвичай, при цьому жодного, хто б утримався. Що цікаво: за три роки – жодного, хто б утримався. Такий ось колегіальний орган. Мені цікаво: наші європейські куратори саме таким бачили собі створення цього незалежного колегіального регулятора?» - підкреслив екс-міністр.

Як повідомлялося раніше, Нацкомісія з регулювання ринку електроенергетики з 1 квітня збільшить тарифи компаній у сфері постачання і розподілу електроенергії. Відповідні постанови опубліковані в «Урядовому кур'єрі» 27 січня.

Нагадаємо, що заради траншу МВФ президент Петро Порошенко погодився підвищити ціни на газ для населення і підприємств комунальної сфери (що спричинить зростання тарифів на опалення і гарячу воду). Міністерство енергетики та вугільної промисловості вже підготувало проект нової постанови, за яким пропонується підвищити ціни на газ з квітня на 8,3%.

Джерело: https://business.vesti-ukr.com


 

Last modified on Thursday, 01 February 2018