wrapper

Підвищення вартості електроенергії для підприємств України рішенням нового складу національного регулятора призведе до зростання цін на всі товари і послуги і обмежить зростання зарплат. Про це заявив екс-міністр ЖКГ 2007-2010, голова «Спілки власників житла України» Олексій КУЧЕРЕНКО.

«Що сталося: в кінці року під шумок підняли тариф на 15%. Двома кроками: з 1 січня – на 9%, з 1 квітня – на 6%. Для непобутових споживачів, тобто не для населення. Зрозуміло, що найбільше навантаження ляже на малий і середній бізнес. Для дрібних підприємств дуже серйозно виросли тарифи на електроенергію. Зрозуміло, що все це одразу ляже в собівартість продукції, в ціни на будь-яку послугу, на будь-який товар, на все, що виробляється. Я цілком допускаю, що деякі роботодавці готові були підвищувати зарплати, виходячи з реалій, але, оскільки зростання ціни електроенергії з'їсть цю частину потенційного прибутку, то відповідно це не дасть можливості підвищувати зарплати», - зазначив Кучеренко.

За його словами, відповідальність за прийняття рішення про підвищення тарифів несуть члени регулятора, призначені Петром ПОРОШЕНКОМ.

«Ось придумали вони якийсь новий «роттердам», обґрунтували його, вирішили підвищити відповідно до нього ціну на електроенергію. І під шумок два нових члена комісії, допризначені президентом, два клоуна (інакше я не можу їх назвати, бо не вірю, що свідома людина в таких умовах може стати підписантом ось цих сотень рішень, що накопичилися під час вимушеного простою) підмахнули ці рішення одним голосуванням, як зазвичай, при цьому жодного, хто б утримався. Що цікаво: за три роки – жодного, хто б утримався. Такий ось колегіальний орган. Мені цікаво: наші європейські куратори саме таким бачили собі створення цього незалежного колегіального регулятора?» - підкреслив екс-міністр.

Як повідомлялося раніше, Нацкомісія з регулювання ринку електроенергетики з 1 квітня збільшить тарифи компаній у сфері постачання і розподілу електроенергії. Відповідні постанови опубліковані в «Урядовому кур'єрі» 27 січня.

Нагадаємо, що заради траншу МВФ президент Петро Порошенко погодився підвищити ціни на газ для населення і підприємств комунальної сфери (що спричинить зростання тарифів на опалення і гарячу воду). Міністерство енергетики та вугільної промисловості вже підготувало проект нової постанови, за яким пропонується підвищити ціни на газ з квітня на 8,3%.

Джерело: https://business.vesti-ukr.com


 

Last modified on Thursday, 01 February 2018

Leave a comment

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., тел.: +38(066) 771-51-56.