wrapper

Якщо в Україні не буде запущено кредитування бізнесу, то 2018 рік буде дуже сумним. Про це в ексклюзивному коментарі розповів економічний експерт Олександр ОХРІМЕНКО.

На його думку, 2018 рік може виявитися трохи гірше, ніж 2017-й. Експерт пояснив чому.

«Почалося зростання ціни на нафту. Якщо хто звернув увагу, то подорожчав бензин. У 2018 році, я думаю, це буде справжній головний біль. Гадаю, що проблема дорогого газу і дорогої нафти буде стояти дуже гостро. Причому ми бачимо, що далі балачок справа не йде, ніхто реально здешевити або щось придумати не може, тому існує ризик того, що в наступному році інфляція може бути значно вище, ніж у цьому, а ось зростання зарплати такого не буде. Навіть якщо вони піднімуть до 4100, то середня зарплата становитиме 10 тисяч. Але якщо перерахувати з урахуванням інфляції, то це буде на 30% менше, ніж у 2015-му. Грубо кажучи, навіть близько не вийдемо. Тут просто треба зрозуміти: так, нулів додається, папірців додається, але не все так просто», - зазначив економіст.

На думку Охріменка, у 2018 році не виключене невелике зростання економіки. Перш за все, мова йде про промисловість.

«Але вже будуть перші відгомони проблем, пов'язаних з цінами на метал. Якщо в цьому році ціни росли, то в наступному такого зростання вже не буде (маються на увазі світові ціни на метал). Це буде суттєва проблема, і навіть якщо металурги збільшать виробництво металу, то виручка не збільшиться», - прогнозує експерт.

У наступному році, продовжує Охріменко, швидше за все, складно буде повторити таке велике зростання у харчовій промисловості.

«Тут виходить рік через рік: у 2016 році був хороший урожай - у 2017 році вийшло хороше зростання, у 2017 році урожай гірше - ну, розумієте, чиста математика. Так що тут теж будуть розмови, що все добре, харчова промисловість працює, але немає вже такого зростання, яке було в 2017-му. Ось такі ризики», - додає економіст.

Експерт сподівається на те, що в 2018 році відродиться кредитування промисловості і бізнесу як такого.

«Якщо ми запустимо кредитування бізнесу, то це буде головним фактором зростання економіки, і тоді дійсно зростання може бути. Якщо не запустимо, то 2018 рік буде дуже сумний», - резюмував економіст.

Джерело: https://from-ua.com


 

Last modified on Friday, 05 January 2018

Leave a comment

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., тел.: +38(066) 771-51-56.