wrapper

2018 року вартість більшості продуктів в Україні зростатиме. Будуть лише незначні сезонні падіння цін, які згодом знову продовжать зростання. Про це заявив генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій ДОРОШЕНКО.

«За багатьма позиціями вже досягнуто паритету з євроцінами, тому можна очікувати лише уповільнення темпів зростання. Відносна дешевизна наших фруктів і овочів влітку і восени пояснюється тим, що середню ціну знижує несортова українська продукція. А добірні імпортні яблука у нас уже зараз коштують, як у Європі», - зазначив він.

За умови девальвації на 7% та інфляції 9% продукти подорожчають на 10-12%, прогнозує експерт.

«За окремими продуктами, наприклад, за м'ясом, вершковим маслом може бути зростання цін на 18%, за соняшниковою олією – навіть до 30%. А цукор навряд чи подорожчає, оскільки його наварили багато. Здешевлення інших продуктів може бути тільки сезонним. Це овочі та фрукти, а також, наприклад, влітку ціна на яйця може знизитися на 15-20%. На 20-30% влітку подешевшає сало через зниження попиту на нього. А ось куряче філе наблизиться за ціною до свинини і яловичини – 120 грн/кг», - говорить Дорошенко.

Зростання цін на продукти цього року може пом'якшити підвищення зарплат, викликане швидшою девальвацією гривні, аніж зростання цін. Але зарплати не підвищуватимуться повсюдно, тому продовжиться розшарування суспільства за рівнем доходів. Про це говорить виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег ПЕНДЗИН.
 
Експерти зазначають, що українці віддають за їжу значно більшу частину своїх доходів порівняно з жителями інших країн Європи, хоча ціни в нас на більшість продуктів нижчі. Причина в тому, що зарплати українців залишаються одними з найнижчих в Європі, а ось вартість продовольчого кошика поступово наближається до середньоєвропейської. Наприклад, українське молоко вже дорожче, ніж у найближчих сусідів – поляків і білорусів, і всього вдвічі дешевше, ніж у французів. При цьому середня зарплата в Україні становить 18% від середніх заробітків у Польщі, 7,5% – від заробітків у Франції і 62% – в Білорусі.
Ціни на курятину практично однакові з сусідськими, хоча і в 2,8 рази нижчі, ніж у Франції. І поки тільки овочі та яблука в Україні коштують набагато менше, ніж за кордоном.

«Показником того, що у нас найвищі ціни стосовно зарплат, є те, що українська сім'я зараз витрачає на харчування 57% місячного доходу, білоруська – 38%, а середньоєвропейська – всього 14-18%. Відомо, що країни з аграрними і сировинними економіками, до яких належить і Україна, багатими не бувають, тому що їхня продукція відрізняється низькою додатковою вартістю. Тож без розвитку високих технологій говорити про зростання заробітків до європейського рівня не доводиться», - констатує Пендзин.

На його думку, зростання цін останніми роками відбувалося тому, що після підписання Асоціації з ЄС був порушений паритет між низькими зарплатами і цінами на енергоносії, послуги ЖКГ, які дотуються за рахунок держави, і було скасовано державне регулювання на соціальні продукти. Експерт упевнений, що повертати держрегулювання цін на їжу і знижувати тарифи на комунальні послуги безглуздо, але для родин з низьким рівнем доходів потрібно ввести цільові грошові виплати на покупку соціальних продуктів харчування.

 
Джерело: https://ukr.segodnya.ua

Leave a comment

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., тел.: +38(066) 771-51-56.