wrapper

Чиновникам знову збираються підвищити зарплати. На найближчому засіданні уряду збираються затвердити проект постанови, згідно з яким тільки оклади керівників державних органів можуть вирости на 30-40%. А з урахуванням надбавок і премій ці цифри можуть збільшитися в рази. Схоже, що часи економії і затягування поясів для уряду закінчилися.

Зокрема, оклад міністра виросте до 18 000 грн (зараз 15 200 грн), його першого заступника - до 15 800, заступників - 14 500, керівників департаментів - 12 000, керівників управлінь - 11 400, керівників відділів - 10 800, а фахівців - 5500.

Оклад глав обладміністрацій передбачається встановити на рівні 15 960 грн, їх заступників - 14 280 грн, директорів департаментів - 10 400 грн, голів управлінь - 9000 грн, начальників відділів - 7 500 грн, головних фахівців - 4800 грн, провідних фахівців - 4400 грн. При цьому фахівцям без рангу взагалі хочуть платити оклад менше нинішньої мінімальної зарплати - 3600 грн.

Крім того, додадуть до окладу і співробітникам патронажних служб парламенту і АП. Наприклад, керівник секретаріату парламенту зможе отримати оклад у 13 000 грн, його заступник - на 500 грн менше, прес-секретар спікера парламенту - 11 200 грн, а його радники - по 9250 - 10 200 грн. Прес-секретар, радник президента і його уповноважені будуть отримувати оклад в 13 700 грн, а керівник його патронатної служби - 13 000 грн. Керівник протоколу, прес-секретар, радник прем'єра - 9700-10 700 грн. Радник, прес-секретар глави РНБО - 13 000 грн.

Правда, ці цифри ілюструють тільки голі оклади. На них будуть накручувати премії (до 100% окладу) і надбавки (також до 100% від окладу). В результаті все можна множити на три.

У кожному міністерстві достатньо вакансій, які по багато місяців не заповнюються. Зарплати за порожні місця розподіляються між співробітниками - кожен може отримати по 50% від окладу «колеги». Тому такі посади ретельно бережуть.

Крім того, чиновники отримують до 100% окладу, коли йдуть у відпустку - це гроші на оздоровлення. А ті, хто пропрацював багато років на держслужбі, можуть розраховувати на надбавку до 50% (по 3% за кожен рік).

Таким чином, за рахунок премій і надбавок реальна зарплата чиновників може зрости в рази.
«Там сильно все залежить від підрозділу, керівництва, і часто бувають випадки, коли чиновник, перебуваючи в хороших відносинах зі своїм керівництвом, може отримувати в рази більше своїх колег на тих же посадах», - говорить економіст Олександр ОХРІМЕНКО.

Наведемо кілька прикладів. Так, глава Мін'юсту Павло ПЕТРЕНКО отримав 53 700, із них оклад - 15 200, премія за грудень - 15 200, надбавка за інтенсивність праці - 15 200, за вислугу років – 2 112, секретну роботу – 3 000, індексація - 540. Якщо рахувати по-новому, то він має отримати 60 тис. грн. Міністр соцполітики Андрій РЕВА в грудні заробив 67 545 грн, по-новому - 76 тис. грн. Доходи міністра фінансів Олександра ДАНИЛЮКА в грудні склали 65 848 грн, з підвищенням було б приблизно 74 тис. грн.

За останні два роки зарплати чиновникам піднімали вже двічі, а прокурорам їх підвищили восени минулого року - нові посадові оклади генпрокурора і його заступників склали 32-37 тис. грн. Разом із різними преміями і надбавками генпрокурор Юрій ЛУЦЕНКО, за розрахунками, може отримувати 165 760 грн, проте за грудень йому, згідно з декларацією, виписали 218 тис. грн.

При цьому зарплати педагогам і медикам за два роки збільшували тільки по разу. Так, посадовий оклад вчителя без категорії в грудні 2016 року складав 2 149 – 2 309 грн, з 2017 року – 2 912 – 3 152 грн, їх зарплати лише трохи виросли зі збільшенням мінімалки до 3200 грн.

У профспілках нові оклади чиновників не схвалюють.

«Питання в тому, що є диспропорція у посадових окладах по горизонталі і вертикалі. Наприклад, губернатор - 18 000 грн, а фахівець – 3 600 грн. Крім того, обласний і районний рівні значно відрізняються від центрального. Але ми вважаємо, що в районах і областях люди теж повинні отримувати гідні зарплати», - говорить заступник голови Профспілки працівників держустанов України Наталія ТИТАРЕНКО.

А ось вчителям підвищення зарплат поки не затвердили, тому вони написали прем'єру лист з вимогою опублікувати постанову Кабміну про підвищення зарплат працівникам освіти. Профільна профспілка нагадує Володимиру ГРОЙСМАНУ, що ще 11 січня він оголосив про те, що тепер вчителі будуть отримувати 6,5-8,5 тис. грн. Але сам документ, який може дати старт нарахуванню підвищених зарплат з 1 січня, так і не оприлюднений. Правда, самі вчителі бурхливо обговорюють нові зарплати і кажуть, що насправді вони отримають хіба що на 400-500 грн більше.

«Мене в селі вже ненавидять, на ринок не можу прийти - починають обговорювати, що я лопатою гроші гребу, мовляв, ваша ж міністр сказала. А які гроші? Нам сказали, що в кращому випадку отримаємо на 500 грн більше. І кому я тепер рот закрию?» - обурюється вчителька на форумі osvita.ua.

«Я 18 років працюю в школі, отримую близько 4 тис. грн. Сказали, що після підвищення отримаю приблизно 4 300. Я не розумію, про що заявляв прем'єр. Ймовірно, вони порахували без вирахування податків», - говорить учитель праці і фізкультури Віктор ПОПЕНКО.

Джерело: https://vesti-ukr.com


 

Last modified on Thursday, 25 January 2018

Leave a comment

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., тел.: +38(066) 771-51-56.