wrapper

Через протестні акції незалежної профспілки, що відбулися в кінці червня, партнери ПАТ «Сумське НВО» вирішили відкласти авансові платежі, зажадавши пояснень і підтвердження готовності СНВО до реалізації намічених виробничих завдань.

Тому найближчим часом заплановано низку непростих переговорів, а на самому підприємстві, враховуючи ситуацію, що склалася, на період з 9 по 20 липня 2018 року продовжено режим оплачуваних простоїв. Крім того, зберігає свою актуальність можливість для працівників скористатися відпустками і відгулами за раніше відпрацьований час.

За словами генерального директора об’єднання Олексія ЦИМБАЛА, на жаль, проведені незалежною профспілкою страйки не залишилися непоміченими замовниками. «Останні події викликали велике занепокоєння у наших партнерів, вони вимагають пояснень і нових гарантій. Ми докладаємо максимум зусиль, щоб довести, що Сумське НВО знаходиться у працездатному стані, і підписані контракти будуть виконані. Розраховуємо врегулювати дану ситуацію якомога швидше, втім, об’єктивно, на переговори піде кілька тижнів», — пояснив керівник підприємства.

Відстрочка партнерами грошових надходжень спричинила за собою ланцюжок негативних наслідків. Це, перш за все, неможливість виплати частини грудневого заробітку трудовому колективу протягом першого тижня липня — тобто в терміни, про які домовилися напередодні мітингів. До того ж об’єднання не мало фінансової можливості провести запланований платіж за спожиту електроенергію. Це у свою чергу призвело до того, що з 9 липня СНВО знеструмлюється до подальшої оплати.

Такий стан справ не залишає інших варіантів, як продовжити дію наказу про застосування простоїв з вини роботодавця по 20 липня включно.Такий режим передбачає нарахування працівникам 2/3 від зарплати, при цьому їм не потрібно перебувати на своїх робочих місцях. Разом з тим для заводчан, у яких накопичилися відпустки або відгули, зберігається можливість ними скористатися.

Крім переговорів із замовниками, наразі підприємство намагається достукатися до наглядової ради ПАТ, щоб отримати дозвіл на продаж низки непрофільних інфраструктурних активів, якими Сумське НВО тривалий час не користується. «Ми намагаємося переконати наглядову раду в доцільності реалізації таких об’єктів. Виручені від продажу кошти відразу будуть спрямовані на погашення зарплатної заборгованості. Але замість цього зараз доводиться ще й знаходити ресурси на утримання цих споруд», — зазначив Олексій ЦИМБАЛ.

За інформацією керівника об’єднання, на сьогодні вже є потенційні покупці на кілька об’єктів, серед яких, наприклад, їдальня по просп. Курський, банно-пральний комбінат на вул. Реміснича і т.п.

«Від реалізації першої черги непрофільних активів ми сподіваємося отримати близько 20 млн грн. Ці кошти стали б гарною підмогою у питанні виплати заробітку сумським машинобудівникам», — переконаний гендиректор СНВО.

Джерело: 0542

Коментарі

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел.: +38(066) 771-51-56.