wrapper

Сумський архітектор Едуард ГОЛОВІН опублікував у Фейсбуці проект торгового комплексу «Набережний», який планують побудувати на вул. Набережна р. Стрілка.

Місто Суми засновано на злитті трьох річок - Стрілка, Сумка і Псел. Мало хто знає, особливо із молоді, що річка Стрілка до 70-х років минулого століття протікала відкрито. Зараз річка тече в колекторі, про її існування нагадує лише назва вулиці «Перша Набережна р. Стрілки».

Передпроектна пропозиція формування кварталу від універмагу «Київ» до проволку Терезова будується на ідеї присутності води. Водна течія з хвилями і виром відображена в архітектурних формах. Ідея присутності річки підкреслена об'ємно - просторовою композицією забудови кварталу.

Аналіз пішохідних і транспортних зв'язків показав, що один із найбільш інтенсивних напрямків руху - вздовж русла річки Стрілка. Було прийнято рішення про створення пішохідного бульвару, на тому місці де тече річка. Пішохідний бульвар є головною композиційною віссю продольного напрямку, а менш значна поперечна вісь сформована вхідною групою. 

Вздовж головної вісі двоповерхова забудова має хвилясте покриття - ця форма винахід іспансько - швейцарського архітектора сучасності Сантьяго Калатрава.
На перехресті вісей утворився вир у вигляді водяної воронки з внутрішнім двором і рестораном на третьому поверсі, яких має розкриття в середину цього двору.
Покрівля на рівні другого поверху використовується для тимчасового паркування автомобілів. Наявність даної парковки частково вирішує проблему паркування автомобілів в даному кварталі та створює комфортні умови обслуговування покупців з рівня другого поверху.

Для забудови даного кварталу пропонується залишити річку Стрілку в колекторі та побудувати монолітну плиту на укріпленій грунтоементними палями основі в якості фундаменту, на яку будуть спиратися металеві конструкції поверхів. Металоконструкції круглих колон та решітчастих перекриттів зменшать навантаження на фундаменти, в порівнянні з монолітом, та компенсують і розподілять нерівномірні зусилля в конструкціях. Відсутність несучих стін, крім коробів сходових кліток, дасть можливість вільно спланувати внутрішній простір та максимально облаштувати фасади склом.

Генеральним планом торгівельного комплексу «Набережний» запропоновано створити накриту пішохідну зону (пасаж) з відкритим внутрішнім двором, де обслуговування покупців передбачено із середини пасажу.

Дана концепція - це авторське бачення на організацію вільного (незабудованого) простору в центрі міста, яка розроблена за ініціативи та фінансової підтримки потенційних інвесторів (забудовників).

 
Последнее изменение Пятница, 14 Декабрь 2018

Коментарі

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел.: +38(066) 771-51-56.