Версия для печати

Наприкінці травня в Асоціації ритейлерів заявили про вихід на наш ринок одягу одного з найбільших турецьких операторів - мережі DeFacto. За даними консалтингової компанії JLL, активно розвиваються також старожили - і зарубіжні ритейлери, і українські.

На перший погляд, це говорить про пожвавлення ринку після його рекордного падіння на хвилі економічної кризи 2014-2015 років. З іншого боку, експерти дуже сумніваються в колишній готовності українців витрачатися на обновки.

UBR.ua з'ясував, у що, де і за скільки одягаються наші співвітчизники і як їх настрої позначаються на ринку.

«Поки в Україні найбільш активно розвиваються саме турецькі бренди. Інших зарубіжних марок набагато менше, навіть у порівнянні з Росією, не кажучи вже про країни Європи», - констатує директор з маркетингу LeBoutique Юлія ШИЛОВА.

За її словами, ще однією актуальною тенденцією є зростання популярності товарів локальних виробників, а не мережевих брендів.

«У наступні років п'ять мережевикам буде ще веселіше - цей тренд буде лише посилюватися. Це вже видно з досвіду ритейл-ринків у США і Британії», - підкреслила експерт.

За словами директора «Балтика Україна» (мережа Monton, Mosaic) Максима ЧЕЧЕЛЕВА, зміна споживчих переваг у бік подорожей, спорту, їжі, вражень змушує продавців одягу переглядати свої ціни.

«Вони намагаються зробити ціни більш привабливими: хтось знижує першу ціну, а хтось робить ставку на акції і промо», - говорить глава «Балтика Україна».

З цим згодна і генеральний директор Асоціації ритейлерів України Марина ЧЕРНЕНКО. За її словами, сьогодні в ряді випадків продукцію виробників, представлених у брендових магазинах, можна придбати дешевше, ніж на ринках одягу і базарах, особливо з огляду на діючі програми лояльності, знижки та розпродажі.

Наприклад, на більшості столичних ринків середня вартість жіночих джинсів стартує від 1-1,5 тис. грн. У брендових магазинах цінового сегмента «середній мінус» тих же турецьких марок приблизно таку ж модель зі знижкою або за акцією можна придбати на 700-900 грн. У стоковому магазині вона буде коштувати в межах 300-500 грн, а в точках, де реалізується секонд-хенд, жіночі джинси можна купити і за 100-200 грн.

Утім на літні колекції нинішнього року правило зниження цін, як виявилося, поширюється далеко не у всіх.

За словами Марини Черненко, більшість колекцій замовляється задовго до початку сезону - за три-п'ять місяців. Особливо це стосується мережевих операторів, які можуть собі дозволити «заморозити» кошти на деякий період, щоб з початком сезону не стикатися з браком моделей, розмірів, аксесуарів і т.д.

«Тому говорити про те, що зниження курсу долара хоч якось відіб'ється на ціні літніх колекцій, не доводиться, і лише окремі мережі можуть виставити ціни незначно нижче. Упевненості у довгостроковій стабільності гривні в українського бізнесу все ще немає, тому багато хто про всяк випадок перестраховується, закладаючи додаткові ризики в нинішню вартість колекцій», - пояснює експерт.


 

Последнее изменение Среда, 07 Июнь 2017