wrapper

З 8 травня 2017 року всі українські платники єдиного податку І-ІІІ груп, які продають технічно-складні побутові товари, не зможуть здійснювати свою діяльність без касових апаратів (РРО), що може привести до подорожчання даних груп товарів, повідомляє UBR.

Введення нових правил переносили кілька разів, оскільки бізнес погоджував з Кабінетом міністрів перелік тих самих «технічно-складних» товарів.

«Довго йшла полеміка по товарах, які підпадають під реалізацію через РРО. У початковий варіант потрапила продукція, яка не належала до складної (в тому числі окуляри, дитячі коляски та інше)», - розповів генеральний директор спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств В'ячеслав БИКОВЕЦЬ.

Однак 16 березня список узгодили, виключивши з нього 77 позицій дрібних товарів, а 7 квітня опублікували офіційно. Тепер, через місяць, нові правила вступають у силу.

«Вони стосуються усіх, хто зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності і торгує товарами із затвердженої 16 березня постанови Кабміну №231. Перелік товарів у ньому дуже широкий - від електронних книг і планшетів до холодильників і перфораторів», - уточнив керуючий партнер юридичної фірми Pravovest Гліб СЕГІДА.

За новими правилами повинні працювати продавці на ринках, інтернет-магазинах, точках продажу у великих торгових центрах, яким раніше вдавалося торгувати без касових апаратів (оформлюючись суб'єктом підприємницької діяльності й не показуючи обороти понад 1 млн грн).

Тепер увага податкових органів до них посилиться. І хоча на планові перевірки до кінця 2017 діє мораторій, позапланові рейди не заборонені. Досить послатися на анонімну скаргу покупця, якому не видали чек за велику покупку. Тим більше, що перевіряючі більше не зобов'язані розкривати джерело інформації за анонімними повідомленнями.

«Перевірки будуть, в основному, за скаргами клієнтів і анонімними повідомленнями. Інших приводів прийти з перевіркою знайти не можна», - зазначив керуючий партнер адвокатського об'єднання Suprema Lex, адвокат Віктор МОРОЗ.

Усім, хто раніше не працював з РРО, адвокати роз'яснили базові правила:
1) у направленні на перевірку повинні бути чітко вказані цілі рейду: перевірити наявність апарату, правильність заповнення документації при веденні РРО, ведення розрахунково-касових книг і касової документації.

«Однак якщо виявлять інші порушення податкового законодавства, тут же можуть провести додаткову перевірку з питань, що викликають підозру», - попередив Мороз.

2) Контролери можуть запитувати інформацію з використання РРО, ведення обліку, вилучати документи, необхідні для перевірки (які згодом зобов'язані повернути), проводити контрольні закупівлі і зустрічні перевірки контрагентів підприємця.

«Якщо фіскальним органам не надати обов'язкову звітність, пов'язану із застосуванням РРО, розрахункові книжки, копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з касових апаратів, підприємець отримає штраф», - нагадав Сегіда.

Якщо підприємець порушив правила роботи з РРО, ведення обліку, не показував весь обсяг товару, він буде платити штрафи. До січня 2017-го вони становили 170-1700 грн, тепер же суми зросли в кілька разів:
- за невикористання РРО або його несправність - штраф 100% від обсягів проданих товарів без РРО;
- за неправильне ведення розрахунково-касової книги - 8500 грн;
- при порушеннях з неврахованими товарами, частковим їх продажем повз касу і невнесення в розрахункову книжку - 100% від суми товарів, реалізованих з порушенням.

Податкова вже нагадала підприємцям про необхідність заздалегідь придбати розрахунково-касову техніку, зареєструвати її в Державній фіскальній службі, укласти договори з сервісними центрами на обслуговування апаратів.

«Державна регуляторна служба оцінила витрати підприємців по роботі з касовими апаратами в десятки тисяч гривень у рік. Це сам апарат, його обслуговування і додаткові матеріали, адміністративні послуги. Зараз, коли купівельна спроможність впала, багатьом представникам малого бізнесу і фізособам-підприємцям буде несолодко», - зазначив Биковець.

Експерт впевнений, що всі додаткові витрати бізнес закладе в ціни. Відсоток подорожчання залежатиме від кількості позицій товарів, що продаються. Чим менше їх буде, тим вище націнка на кожну одиницю. Одна справа продавати товар на 300-500 тис. грн і зовсім інша - на мільйон.

Також Биковець додав, що підприємці для перестраховки можуть вдатися до продажу через касові апарати не тільки технічно-складної побутової техніки зі списку, а й того, що до нього не входить.
Єдиний варіант відходу від РРО - продавати стару техніку.

«Можна торгувати уживаними товарами, за якими гарантійний строк не передбачено зовсім», - пояснив Сегіда.


 

Последнее изменение Среда, 03 Май 2017

Коментарі

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел.: +38(066) 771-51-56.