Версия для печати

Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання (Сумське НВО) вирішило закрити останнє представництво — в Києві — у зв’язку з оптимізацією організаційної структури.

Згідно з повідомленням в системі розкриття інформації НКЦБФР, таке рішення прийняла наглядова рада НВО 15 лютого 2019 року.

Функціями представництва було представлення інтересів об’єднання на вітчизняному та світових ринках, маркетингові дослідження, взаємодія з посольствами та торговими представництвами зарубіжних країн, взаємодія з існуючими партнерами і пошук нових.

Як повідомлялося, в кінці січня Сумське НВО вирішило закрити представництво в Москві (РФ) через відсутність діяльності, а в минулому році закрило представництво в Азербайджані.

Сумське НВО — один з найбільших в Європі виробників газоперекачувальних агрегатів і комплектних компресорних станцій різного призначення; широкої номенклатури насосів, компресорів, центрифуг, обладнання для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості, атомних електростанцій.

Станом на четвертий квартал 2017 року компанія Stremvol Holdings Lmited (Кіпр) володіла 83,736% акцій ПАТ «Сумське НВО», ще 13,5124% належить «Просцено трейдинг» (Кіпр).

Склад наглядової ради НС сформований представниками Stremvol Holdings Lmited після перемоги в 2016 році в суперечці про опціон на пакет акцій у ПАТ «Сумське НВО» між компанією екс-гендиректора об’єднання Володимира Лук’яненка і одного з бенефіціарів «Смарт Холдингу» Вадима Новинського з одного боку, і контролюючим об’єднання бізнесменом Костянтином Григоришиним з іншого.

У 2017 році чистий дохід НПО склав 905,32 млн грн (роком раніше — 1 млрд 098 млн грн), чистий збиток перевищив 1 млрд 123 млн грн (1 млрд 135 млн грн).

Влітку 2018 року працівники підприємства і профспілки провели ряд мітингів у зв’язку з невиплатою заробітної плати, після чого об’єднання ввело режим оплачуваних простоїв, мотивуючи необхідністю проведення переговорів з партнерами, які через стурбованість акціями відклали авансові платежі.

Агентство не має даних про діяльність підприємства наразі, оскільки на запити воно не відповідає.

Джерело: БизнесЦензор