wrapper

Нацбанк виявив в Україні майстерну підробку купюри в 100 доларів, яку виявляють не всі термінали і автоматичні детектори валют. При цьому регулятор назвав 8 ознак фальшивих грошей, пише strana.ua.

Йдеться про купюрі з серійним номером KE 57836334 F. Про це повідомляється в телеграмі НБУ, яку розіслали українським банкам.

У Нацбанку перерахували 8 ознак, за якими можна виявити підробку:
1. Використаний спеціальний захищений папір, який не відповідає оригіналу. Флуоресценція в ультрафіолетових променях (УФЛ) відсутня. Видимі захисні волокна червоного, зеленого і жовтого кольорів флуоресціюють в УФЛ червоним і зеленим кольорами,у той час як у справжніх банкнотах видимі захисні волокна червоного і синього кольорів, які не флуоресціюють в УФЛ. Місцями спостерігаються водяні знаки у вигляді темних і світлих букв SS. У справжніх банкнот присутній тільки локальний водяний знак.

2. Локальний водяний знак у вигляді портрета Бенджаміна Франкліна імітований печаткою, а в справжніх банкнотах зображення сформовано внутрішньою структурою паперу.

3. Занурена в товщу паперу захисна стрічка імітується печаткою на зворотному боці банкноти фарбою білого кольору, текст читається, флуоресценція відсутня. У справжніх банкнотах занурена в товщу паперу прозора полімерна стрічка із зображеннями в прямому і перевернутому вигляді «USA 100» флуоресціює рожевим кольором.

4. Якість друку гірше, ніж на справжніх банкнотах. Зображення чорного кольору з лицьового боку і зображення зі зворотної сторони виконані глибоким друком - фарба має рельєфність, яку можна відчути на дотик. При цьому зображення печатки Казначейства (зеленого кольору) виконано високим друком. А серійний номер «KE 57836334 F», буква і цифра банку «E5» виконані поліграфічним способом друку, який не відповідає оригіналу (фарба має незначний рельєф і блиск).

5. Мікротексти імітовані - читаються.

6. Оптично-змінне зображення цифрового позначення номіналу «100» імітоване - зміна кольору з зеленого на темно-зелений не відповідає оригіналу (у справжніх банкнот - з зеленого на темно-фіолетовий).

7. Інфрачервоний захист імітований - карта інфрачервоних зображень зі зворотного боку наближена до оригіналу.

8. Магнітний захист імітований - карта магнітних зображень наближена до оригіналу.

Нагадаємо, що Національний банк підрахував, що найчастіше в 2016 році українські фальшивомонетники підробляли купюру номіналом у 500 гривень.


 

Коментарі

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел.: +38(066) 771-51-56.