wrapper

Професор геофізики Масачусетського технологічного інституту Деніел РОТМАН проаналізував зміни в круговороті вуглецю за останні 540 млн років і обчислив умови, при яких відбудеться шосте масове вимирання Землі. Воно почнеться, коли в океанах накопичиться критична маса вуглецю - приблизно у 2100 році, пише rusjev.net.

В останні 540 мільйонів років Земля п'ять разів переживала періоди масового вимирання, і кожного разу воно було пов'язане з порушенням нормального кругообігу вуглецю і супроводжувалося загибеллю мешканців морів і океанів. Проаналізувавши ці зміни, професор Ротман встановив два поворотних пункти в вуглецевому циклі, які здатні привести до порушення стабільності навколишнього середовища і нового масового вимирання.

У статті, опублікованій в журналі Science Advances, він пише, що масове вимирання відбувається або при повільних змінах у вуглецевому круговороті, коли глобальна екосистема не встигає адаптуватися, або при короткочасних потрясіннях, коли важливіше сила події, ніж темп.

При сучасній швидкості росту емісії вуглецю за відносно короткий відрізок часу шосте вимирання залежатиме від критичного обсягу вуглецю в океанах. За розрахунками Ротмана, порогове значення - 310 гігатонн, які накопичаться у світовому океані завдяки діяльності людини до 2100 року.

Це не означає, що катастрофа станеться одразу після цього терміну. Буде потрібен якийсь час - приблизно 10 000 років, щоб вона проявила себе, але після 2100 людство опиниться в невідомості.

«Я не кажу, що катастрофа станеться наступного дня, - пише Ротман. - Я говорю, що якщо нічого не робити, круговорот вуглецю виявиться в тій фазі, коли перестане бути стабільним і стане важкопередбачуваним. У минулому такі зміни приводили до масового вимирання».


 

Последнее изменение Пятница, 22 Сентябрь 2017

Коментарі

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел.: +38(066) 771-51-56.