wrapper

Студенти, які проживають у гуртожитках, мають право вільно заходити в свою кімнату і виходити в будь-який час доби, в тому числі і вночі. Про це йдеться в листі Міністерства освіти «Про дотримання прав мешканців гуртожитків» від 31.10.2017 №1/9-577.

Таким чином керівникам установ вищої освіти повідомляють про «неприпустимість встановлення тимчасових обмежень доступу до гуртожитків освіти студентів - мешканців гуртожитків», яким, власне, і адресовано цього листа.

«Додатково до зазначеного інформуємо про неможливість безпідставного виселення, залучення до примусових робіт, в т.ч. чергувань здобувачів вищої освіти - мешканців гуртожитків та неприпустимість безпідставного проникнення до житла (кімнати в гуртожитку)», - йдеться в документі.

Також було опубліковано лист громадської організації «Українська асоціація студентів», в якому зазначається, що «мешканці гуртожитку мають безумовне право на доступ до нього (вхід і вихід з гуртожитку в будь-який час доби незалежно від причин запізнення або будь-яких інших обставин)».

Зазначається, що власник гуртожитку дійсно повинен мати дублікат ключів від кімнат, однак не має права безпідставно заходити до мешканців, якщо це не пов'язано із врятуванням життя людей, збереженням майна чи з безпосереднім переслідуванням підозрюваних у порушенні закону.

Щодо практики залучення жителів до різного роду обов'язкових робіт, зокрема, чергування, робіт з благоустрою та інше, стверджується, що це суперечить нормі Конституції про те, що кожен має право на працю, на яку він вільно погоджується, а використання примусової праці забороняється.

Так, мешканці гуртожитку можуть виконувати роботи тільки за умови їх працевлаштування із зарплатою не нижче, ніж встановлено законодавством.


 

Коментарі

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел.: +38(066) 771-51-56.