wrapper

У квітні розпочнеться приписна кампанія пацієнтів до лікарів первинної ланки і повноцінний початок роботи системи E-health. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Павло КОВТОНЮК, повідомляє УКРІНФОРМ.

«Якщо ми говоримо про сімейну медицину, то E-health в дії можна буде побачити на прийомі у свого лікаря вже в квітні цього року, тому що ми розпочинаємо кампанію по вибору свого лікаря у квітні. Людина може вибрати лікаря, і дані про цю людину потраплять до декларації, яка буде електронною», - сказав Ковтонюк.

Передбачається, що при виборі сімейного лікаря або лікаря первинної ланки - терапевта, педіатра буде укладатися декларація між пацієнтом та лікарем. Робитися це буде в електронному вигляді. До декларації мають бути внесені основні дані про пацієнта, дані про лікаря, медичний заклад, в якому обслуговується пацієнт, тощо. Ці дані будуть передані до центрального компоненту E-health. На основі цих декларацій Національна служба здоров'я буде сплачувати лікарям чи комунальним медичним закладам первинної ланки за надані кожному конкретному пацієнту медичні послуги.

Повноцінний перехід на нову систему фінансування первинної ланки розпочнеться з 1 липня. За словам заступника міністра, до цього часу медичні заклади первинної ланки мають пройти процес автономізації згідно з законодавством і стати неприбутковими комунальними підприємствами, а також виконати технічні вимоги щодо оснащення устаткуванням, комплектації медичними кадрами тощо.

З минулого року система E-health працює у тестовому режимі. Наразі до неї вже приєдналися понад 700 медичних закладів по всій країні, більше ніж 5 тисяч лікарів. Також у тестовому режимі укладено близько 30 тисяч декларацій з пацієнтами, які з 1 квітня будуть остаточно враховані Національною службою здоров'я.

Електронна система охорони здоров'я складатиметься із центрального компоненту, який відповідатиме за централізоване зберігання та обробку інформації та медичних інформаційних систем (МІС), які лікарні та поліклініки зможуть обрати на ринку та встановити у себе.

Розробка системи E-health проводилася Проектним офісом, який був створений громадськими організаціями Transparency International Ukraine та Всеукраїнською мережею людей, які живуть з ВІЛ, за підтримки Міністерства охорони здоров'я, а також за участі українських IT-компаній та фахівців коштом міжнародних донорів - Світового банку, урядів Канади та США, Глобального фонду та інших. Загалом на розробку мінімально життєздатного продукту (MVP) E-health було витрачено близько 750 тисяч доларів США.


 

Коментарі

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел.: +38(066) 771-51-56.