Версия для печати

Сьогодні в Зарічному районному суді м. Суми продовжилося слухання справи щодо міського голови Сум Олександра ЛИСЕНКА, якого звинувачують в адміністративному правопорушенні, пов'язаному з корупцією.

Нагадаємо, минулого разу, слухання по суті не відбулося, оскільки обвинувачений заявив відвід судді. Однак його клопотання не було задоволено.

В ході сьогоднішнього засідання суд продовжив вивчати матеріали справи, а також переглянув відеозапис з сесії міськради, на якій Олександр ЛИСЕНКО проголосував за призначення собі і своїм заступникам премій.

Після вивчення обставин, сторони приступили до судових дебатів, під час яких прокурор повідомив, що використовуючи своє службове становище міський голова, маючи реальний особистий майновий інтерес, голосував за призначення собі премії. До того ж, на думку прокурора, голос Олександра ЛИСЕНКА був вирішальним при ухваленні цього рішення. З огляду на це, сторона звинувачення вважає, що під час голосування був реальний конфлікт інтересів, про який мер не заявив в ході розгляду цього питання.

Сторона захисту категорично не погодилася з подібними доводами і апелює до того, що це рішення приймалося колегіально, тому його підзахисний ніяк не міг самостійно вплинути на процес. Крім цього адвокат наполягає на тому, що це рішення нібито тільки встановлює механізм та порядок виплат, а ніяк не говорить про самих виплати.

До того ж, сторона захисту звернула увагу суду на те, що протокол про адміннанарушеніі був складений 16 січня, тому, виходячи з норм права, 16 квітня закінчився термін притягнення фігуранта справи до відповідальності. На додаток, адвокатом було надано суду оригінали документів від благодійних організацій, в яких висловлюється подяка міському голові за надану допомогу. Адвокат запевняє, що це ті самі гроші, які мер Сум виділяв зі своєї зарплати, в тому числі з отриманих премій.

Вислухавши доводи сторін, суд пішов до нарадчої кімнати. Рішення оголосять завтра в 11.00.

Джерело: 0542

Последнее изменение Вторник, 24 Апрель 2018