wrapper

Українська халява закінчилася з вичерпанням радянського ресурсу - в Україні почалася епоха чесної бідності. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів український журналіст Віталій ПОРТНІКОВ.

За його словами, зменшення бідності і поліпшення життя людей залежить від вдалих політичних і економічних реформ в країні. Але ці реформи повинні мати виключно довготривалий ефект.

«На українців чекають десятиліття бідності. І наше з вами завдання, щоб це були десятиліття чесної бідності, без чиновницької корупції, без хабарів, без необхідності давати гроші в усіх тих місцях, в яких, в принципі, ці гроші давати не потрібно, зі створенням реально працюючої системи освіти і медицини. Однак багатими українці вже не будуть в тому розумінні, в якому вони сприймали попередні 25 років. Бо 25 років поспіль українське суспільство фактично вичерпувало той резерв радянської системи економіки, який залишився у спадок від колишнього Радянського Союзу, і аж ніяк цей резерв не модернізуючи», - пояснює експерт.

На думку Віталія Портнікова, у бідності винні практично всі громадяни України.

«Відсоток українців, що не вважають себе бідними, насправді теж є бідними: вони їздять по поганих дорогах, вони не можуть бути впевнені у своїй безпеці, вони не отримують послуги належної якості. Тобто за жодні гроші в Україні, як і в іншій колишній радянській республіці, не можна отримати той стандарт, який ви можете отримати в цивілізованому світі», - говорить журналіст.

Також Портніков звертає увагу на такий важливий момент: «Багато хто з наших громадян сприймає за бідність неможливість жити на зароблені гроші. Ви прекрасно знаєте про той рівень кредитів, який існував ще кілька років тому і який аж ніяк не вимірювався зарплатою громадянина. Ви знаєте про величезну кількість можливостей з точки зору отримання роботи і абсолютно неадекватну платню з точки зору того, що людина насправді робила. І я можу ще раз підкреслити: це закінчилося назавжди».

«Українська халява закінчилася з вичерпанням радянського ресурсу і з повним обкраданням України, яка хронологічно збіглася з перебуванням при владі Віктора Януковича. Можна сказати, що Віктор Янукович вщент пограбував Україну, і зараз почалася епоха бідності. І зараз стоїть задача зробити її чесною. А президент, і уряд мають ухвалювати ті закони, які регламентують нам наші європейські кредитори. Тому що зараз усі громадяни України - ті, хто вважають себе бідними, і ні - живуть за рахунок західних платників податків, і наша країна фактично існує за чужий рахунок», - додає співрозмовник видання.

Також, за словами Портнікова, ми маємо імплементувати європейські закони та змінити величезну кількість «допотопних» галузей.

«Тоді ми будемо жити, як живуть усі порядні люди в усіх бідних країнах. А за 25-30 років, можливо, нам пощастить, якщо ми ці реформи реально здійснимо і наші люди почнуть багатіти і жити краще. А якщо не ці люди, то вже їхні діти», - зазначає експерт.

За словами журналіста, люди, яким зараз по 30-40 років, будуть змушені жити до закінчення своєї трудової діяльності у бідній країні, якщо вони з неї не виїдуть.

«Їхнє завдання, якщо вони люблять Україну, побудувати її такою, щоб їхні діти могли жити в пристойній країні. Якщо вони цього завдання не виконають, тоді їхні діти житимуть до 50-60 років у бідній країні. Так живуть у багатьох країнах Латинської Америки», - каже наш співрозмовник.

Нагадаємо, частка українських домогосподарств, які суб'єктивно відносять себе до бідної частини населення, збільшилася в 2015 році в 1,3 рази порівняно з 2008 роком - з 56,9 до 72,3%.

Коментарі

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел.: +38(066) 771-51-56.